- Locatie
Tuinzaal
- Voorzitter
- Jos van Rey
- Toelichting
-
Beeldvormende informatiebijeenkomst.
.
Insprekers (onder voorbehoud van aanmelding)
Insprekers kunnen zich melden bij de griffie (griffie@roermond.nl) of bellen met Arno Vestjens (0475-359460).
Presentaties
Bijeenkomsten (presentaties) zijn openbaar of besloten.
In geval van openbare bijeenkomsten zijn deze voor alle burgers van Roermond toegankelijk als toehoorder.
Besloten bijeenkomsten (vaak interne werksessies) zijn louter toegankelijk voor de uitgenodigde raads- en commissieleden en collegeleden.
- Agenda documenten
Agendapunten
-
1
Besluit
Voorzitter Jos van Rey opent de vergadering.
-
2
Besluit
Er hebben zich geen insprekers aangemeld.
-
3
Tussentijdse evaluatie wijk- en kernenbeleid en terugkoppeling LEMON (leefbaarheids)onderzoek.
Toelichting door Heidie van der Steeg & Esther Wassenberg.
Portefeuillehouder is wethouder van Ballegooij.
Bijlagen
Besluit
Wethouder van Ballegooij leidt de presentatie kort toe.
De aanpak van het Wijk- en kernenbeleid en de conclusies n.a.v. het 1e jaar worden toegelicht. Ingegaan wordt op de lessen voor het vervolg. Ambtelijk wordt aangegeven dat er t.z.t. (zoals over 2024) er financiële informatie zal komen over het Wijk- en kernenbeleid 2025. N.a.v. de uitgesproken wens om m.b.t. de verschillende wijken ook meer inzicht (c.q. een plaatje) te krijgen m.b.t. status van de ontwikkeling wordt ambtelijk aangegeven ook daarnaar te zullen kijken.
Het (Lemon) leefbaarheidsonderzoek wordt toegelicht. Op 4 juni zullen de raadsleden het rapport ontvangen via een RIB.
Zie de bijlagen voor de presentaties.
-
4
Cluster leefbaarheid en veiligheid gaat starten met het opstellen van een nota/ visie van prostitutie. Dit heeft als doel om vanuit gemeente Roermond een visie te hebben voor de verschillende vormen van prostitutie.
Toelichting door Danielle Struycken & Danny Hendrix
Portefeuillehouder is burgemeester Hoogtanders.
Bijlagen
Besluit
De burgemeester leidt de presentatie kort in.
Ambtelijk en vanuit VNG wordt ingegaan op (landelijke) regels rondom sekswerkbeleid en de ontwikkeling van het lokale beleid.
In oktober 2025 is een voorstel te verwachten voor de raad.
De presentatie is bijgevoegd.
-
5
Cluster leefbaarheid en veiligheid is bezig geweest met processtappen aanpak woonoverlast. Tijdens deze bijeenkomst wordt de raad pro-actief meegenomen in de stand van zaken.
Toelichting Wet aanpak woonoverlast: Danny Hendrix.
Portefeuillehouder is burgemeester Hoogtanders.
Bijlagen
Besluit
De burgmeester leidt de presentatie kort in.
Ambtelijk wordt ingegaan op de wet aanpak woonoverlast en de lokale aanpak.
Presentatie is bijgevoegd.
-
6
De voorzitter sluit de vergadering om 21.45 uur.