Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu

De gemeenteraad vertegenwoordigt alle inwoners van de gemeente. De raad bepaalt het beleid voor de komende jaren en neemt besluiten over belangrijke onderwerpen, zoals wonen, verkeer, zorg, veiligheid en hoe het geld van de gemeente wordt besteed. Raadsleden luisteren naar wat er speelt in wijken en dorpen en gaan in gesprek met inwoners, organisaties en bedrijven. Zij nemen deze signalen mee wanneer zij keuzes maken. De gemeenteraad controleert ook of het college van burgemeester en wethouders het afgesproken werk goed uitvoert. Dit doet de raad door vragen te stellen, plannen te bespreken en resultaten te beoordelen. Zo zorgt de gemeenteraad ervoor dat het bestuur van de gemeente open, eerlijk en in het belang van alle inwoners werkt.


Voorzitter: Yolanda Hoogtanders
Griffier: Richard van der Weegen

De voorzitter van de gemeenteraad leidt de vergaderingen, bewaakt het proces en zorgt ervoor dat iedere fractie en ieder raadslid de ruimte krijgt om zijn of haar standpunten in te brengen. De voorzitter ziet toe op het verloop, stimuleert een open debatcultuur en vertegenwoordigt de raad in officiële en ceremoniële momenten.


De griffier ondersteunt de gemeenteraad bij het uitvoeren van het werk. Hij adviseert raadsleden, bereidt vergaderingen voor, bewaakt procedures en zorgt dat de raad beschikt over de juiste informatie om besluiten te nemen. De griffier is het vaste aanspreekpunt voor de raad en vormt de schakel tussen raadsleden, het college en de ambtelijke organisatie.

Kijk voor meer informatie op: https://www.roermond.nl/BenW

De auditcommissie ondersteunt de raad bij zijn controlerende taak. De commissie voert overleg met de accountant over de jaarstukken en adviseert de raad over stukken op het gebied van Planning & Control.

Naast de raadsleden zetten ook burgercommissieleden zich in voor onze gemeente. Zij maken deel uit van een pool en nemen deel aan de commissievergaderingen ter voorbereiding op de besluitvorming in de gemeenteraad. De burgercommissieleden zijn verdeeld over drie commissies:


- Bestuur & Middelen
- Burgers & Samenleving
- Ruimte

Naast de raadsleden zetten ook burgercommissieleden zich in voor onze gemeente. Zij maken deel uit van een pool en nemen deel aan de commissievergaderingen ter voorbereiding op de besluitvorming in de gemeenteraad. De burgercommissieleden zijn verdeeld over drie commissies:



- Bestuur & Middelen
- Burgers & Samenleving 
- Ruimte

De Klankbordgroep Rekenkamer is een informeel overleg tussen raadsleden en de rekenkamer over het onderzoeksprogramma en lopende onderzoeken. De rekenkamer blijft daarbij altijd onafhankelijk en de klankbordgroep neemt geen besluiten.

De vertrouwenscommissie voert namens de gemeenteraad jaarlijks een klankbordgesprek met de burgemeester over diens functioneren en de samenwerking met de raad. De commissie bestaat uit raadsleden en werkt vertrouwelijk.

De raad is werkgever van de griffie. Het werkgeverschap wordt uitgeoefend door de werkgeverscommissie

De gemeenteraad heeft een eigen ondersteunende organisatie: de griffie. De griffie vormt de verbinding tussen de gemeenteraad en de gemeentelijke organisatie.


De griffie ondersteunt de gemeenteraad, het presidium en de raadscommissies. Zij werkt voor alle raadsleden en is onafhankelijk, zonder politieke voorkeur.


De griffie is ook het eerste aanspreekpunt voor inwoners, organisaties en verenigingen. Heeft u een vraag over een onderwerp op de agenda? Of wilt u een signaal of zorg delen met de gemeenteraad? Neem dan contact op met de griffie: griffie@roermond.nl


De griffie zorgt ervoor dat uw vraag of signaal bij de gemeenteraad terechtkomt.