Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Bijeenkomst verkiezingen

Bijeenkomst politieke partijen

donderdag 11 december 2025

19:00 - 21:00
Locatie

Stadhuis, Tuinzaal

Toelichting

Voor vertegenwoordigers van politieke partijen.

Agendapunten

  1. 0

    18.45 - 19.00 uur: inloop. Koffie en vlaai staan voor u klaar!


    19.00 uur: Opening door de griffier


    19.05 uur: Voorbereidingen verkiezingen
    Het organiseren van de verkiezingen is complex. Ook van de partijen wordt veel gevraagd. Er wordt een toelichting gegeven op de stappen die moeten worden gezet richting 18 maart. Denk daarbij aan zaken als de registratie van partijen en de kandidaatstelling. We staan met u stil bij de relevante data. Nu al vragen? Neem contact op met verkiezingen@roermond.nl.


    19.45 uur: Ondermijning en integriteit
    Op de website van de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden: _Infiltratie van de lokale politiek door de onderwereld vormt een reƫle bedreiging voor de lokale democratie. Als de integriteit van de raad in het geding komt schaadt dat het vertrouwen in de lokale democratie. Houd daar rekening mee bij de selectie van kandidaat raadsleden. We gaan hier verder op in en staan stil bij de toetsing van kandidaten.


    20.15 uur: Opkomstbevordering en verkiezingscommunicatie
    In 2022 was er in Roermond tijdens de gemeenteraadsverkiezingen een opkomst van 47,2%. Voor een sterke lokale democratie is het belangrijk dat de opkomst (veel) hoger ligt dan 50%. In Roermond zien we tot 2022, toen werden we nog gehinderd door corona, een hele lichte stijging in de opkomst vanaf 2010. De kunst is om die lijn weer op te pakken. Opkomstbevordering is een gezamenlijke verantwoordelijkheid! Partijen proberen mensen ertoe te bewegen op hun partij te stemmen, terwijl de gemeente vanuit een algemene opdracht, versterking van de lokale democratie, streeft naar een hoge opkomst. We nemen u mee in de wijze waarop we de opkomst willen bevorderen.


    20.45 uur: Periode na de verkiezingen
    Bij dit onderdeel staan we tot slot stil bij de periode na de verkiezingen. De nieuwe raad treedt aan! Voor de raad volgt een introductieprogramma. Ondertussen loopt dan ook het proces van coalitievorming.


    21.00 uur: Sluiting. Gevolgd door een drankje en een hapje.